Tønsbergs BladArkiv
Ny ekteskapslov, som gir homofile og lesbiske samme rettigheter som ekteskap mellom mann og kvinne, ble vedtatt av den rødgrønne regjeringen i denne stortingsperioden. Saken ble kjørt igjennom som en hastesak. Kristent Samlingsparti vil ha omkamp på dette vedtaket og kjempe for å få tilbake den opprinnelige ekteskapsloven, som gir rett til ekteskap mellom mann og kvinne.
Gud skapte mennesket til mann og kvinne, og Bibelen gir klare advarsler om homofili.
Fra de eldste tider er det kjent at noen mennesker søker samlivsformer som strider mot skaperordningen og naturen. Likekjønnede samlivsformer florerer i mange ulike varianter. I den senere tid har ikke minst den vestlige verden sett miljøer som argumenterer for at likekjønnede samliv er like naturlig som samliv med ulike kjønn. Grunnene til denne utviklingen kan være flere. Store deler av det vestlige moderne samfunn er i oppløsning når det gjelder grunnleggende verdier. Bibelens verdier forsvinner mer og mer, og barn og unge skal ikke lenger i den offentlige skole lære Guds ord.
Vi er i ferd med å få et religionsnøytralt og et kjønnsnøytralt land. Et land der alt skal være lov, og der det brukes ord som diskriminering og fordømmelse når noen sier at kjønnsnøytralt ekteskap ikke er naturlig og er imot Guds ord. Der ord som moralisering brukes som et skjellsord når noen tar til orde for verdier som setter grenser for rett og galt i samfunnet vårt.
Det står stadig fram personer og grupper som setter sin ære i å gå løs på det etablerte samfunn. Mellom disse grupper er også de som vil gjøre samliv mellom samme kjønn akseptert og naturlig. Det argumenteres med «legning» og at en er «skapt slik», og at en derfor er forpliktet til å leve ut slike samlivsformer. I forlengelsen argumenteres det med samme rettigheter som gjelder for samliv og ekteskap av ulike kjønn, bl.a. rett til å få barn, selv om andre må bære dem fram for dem.
I boken «Kjønnsnøytralt ekteskap» av Øystein Åsen står det: «Jens Stoltenberg tillater en særinteresseorganisasjon å komme meget tett inn på det politiske arbeidet i regjeringen han leder så å si fra uke til uke. Organisasjonen LLH (Landsforeningen for lesbisk og homofil frigjøring) representerer 0,05 % av landets befolkning».
Jeg stiller spørsmål ved at en minoritet som representerer 0,05 % av landets befolkning skal har rett til å endre lovverk som berører hele Norges befolkning på 4,7 millioner!
Folk flest og store grupper innen samfunn og politisk liv er imidlertid overbevist om at en likestilling av ulike kjønn og like kjønn i ekteskapet ikke tjener nasjon, samfunn, folk og hjem til det gode. Folk flest holder fast på naturens egne livslover. Politikere og ledere tar på seg et stort ansvar når de «med loven i hånd» rokker ved de grunnleggende prinsipper til en rettsstat som er bygget opp på skaperordningens prinsipper om mann og kvinne. Å likestille likekjønnede ekteskap med ekteskap av ulikt kjønn vil kunne få dyptgripende konsekvenser på langt flere områder enn det som til nå er blitt utredet og konsekvensbehandlet.
Å ta omkamp om ekteskapsloven og beholde ekteskapet mellom mann og kvinne betyr ikke diskriminering av dem som ikke vil følge disse prinsippene, eller av dem som velger å leve annerledes enn de grunnleggende prinsipper for ekteskap mellom mann og kvinne. Men for et parti som er tuftet på Bibelen, Guds ord, vet vi at Bibelen avslører at samliv imot naturen skaper nød, smerte og kaos mellom menneskene; til mann og kvinne skapte han dem.
Kristent Samlingsparti vil samarbeide med Fremskrittspartiet og Høyre får å få tilbake den opprinnelige ekteskapsloven som gir rett til ekteskap mellom mann og kvinne. Det er ikke tvil om at en slik omkamp er realistisk fordi den nye ekteskapsloven av den rødgrønne regjeringen er kjørt gjennom som en hastesak uten grundige konsekvensutredninger – ikke minst når det gjelder barnas rettighet til en mor og en far!
(Kilde: Dr. Norvald Yri).
Publisert onsdag 13. januar 2010 kl. 12:52.
Tipp tabellen i eliteserien
Bli med og tipp utfallet av eliteserien. Vi belønner de tre beste med kjøpesenter-gavekort på kr. 500. Frist for å delta, 1. april.
Klikk deg inn og sjekk helgens fangst av by-tryner!
La din mening bli hørt
DETTE ER TB-TINGET: En base av lesere som har sagt ja til å delta i spørreundersøkelser om aktuelle saker. BLI MED!
| Uke | Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 10 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 11 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 12 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 13 | 29 | 30 | 31 | ||||
| 14 |
| 07.03 - 28.03 | Utstilling på Galleri Fryd, Eidsfoss | |
| 16.03 - 20.03 | Kunstmarked har åpent. Opplev vår kunst | |
| 27.02 - 05.04 | Utstilling maleri og fotografi | |
| onsdag | 17.03 | En fotohistorie |
| onsdag | 17.03 | Duane Michals - Dr Duanus |
(8 bilder)
(39 bilder)
(16 bilder)
(22 bilder)
(25 bilder)
(21 bilder)
Det er mange måter å behandle sin kjæreste eiendel på. I løpet av flere års samboerskap slo og truet ...
Med fagre løfter om subsidierte leiligheter til ungdom, søkte BBL?om et billig millionlån fra Husban ...
«Snøen er nesten borte, solsikken er ute, det renner av istapper fra hodet mitt, neglene e...»
«Glimrende! Jeg er så enig og fatter ikke at det fortsatt finnes krefter i idrettsmiljøen...»
«Det er så sant. OL og generelt sport er en felles interesse som de fleste kollegaene på ...»
Sportsquiz uke 11
Har du fulgt med den siste uken? Test deg selv her.
Nyhetsquiz uke 11
Her kan du teste nyhetsteften din!
Sesongslutt for poengrenn i Høyjord
Denne uka blei siste poenglangrenn arrangert i Høyjord - i denne omgang.
2
Moro med Sølvcup!
Fin innsats fra Flints jenter 98/99
Prisguide
Sjekk hvor varer er billigst.
tbtv
Klikk deg inn på vår nett-tv portal.
Ukens annonser
Her finner du siste ukes avisannonser.
Skattelistene
Sjekk skattelistene 2008 her
TV Guiden
Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.
Boliger til salgs
Vi gir deg oversikten
15 år
Gratulerer vennen vår!endelig 15. vi er så utrolig glade i deg. Du er alltid glad vennen. Håper du får en fantastisk dag. Kyss fra Bettine, Ida, Oda, Martine, Siv, Anniken og Katrine.
Hipp hurra!
Glad gutten vår, Mathias Andersen fyller 9 år 21 mars. Vi håper du får en super bursdag. Hilsen mamma, pappa, Camilla, Marius, Yvonne, Daniel og Amalie. Resten av familien hilser også.