MESTERLIG:

MESTERLIG: I mine øyne er det ingen tvil, Bad Company 2 er den nye tungvektsmesteren.

Sånn skal det gjøres!

Bad Company 2 bringer deg skremmende nær slagmarken.

Annonse

Annonse

SPILLVERKET.NO: Jeg ante hvor bra Bad Company 2 var da jeg prøvde spillet på PC i februar. Og nå har jeg igjen tilbrakt mange timer på slagmarken. Kort oppsummert? Høhøhø.

FØRSTEINNTRYKK: Battlefield: Bad Company 2

Det hadde ikke gått mange minuttene med Bad Company 2 før skrivebordet var søkkvått. Som en bikkje på en varm sommerdag hadde jeg nemlig ufrivillig mistet kontrollen over kjevemusklene.

Gapet sto på vidt, mens sikkelet rant alle veier. Og som om ikke det var nok var øynene våte av tårer i ren og skjær gledesrus. Hva prøver jeg egentlig å si her? Jo, nemlig at Bad Company 2 er hinsides godt.

Finn prisen på Battlefield: Bad Company 2 i Prisguide

Russeran kjem!

Historien om den glade og tragikomiske gjengen fra B-kompaniet fortsetter, men denne gangen er det ikke gull og glitter som er drivkraften.

Denne gangen må nemlig en storstilt russisk invasjon stoppes. Aller viktigst er det at russerne nektes et japansk supervåpen utviklet under andre verdenskrig.

Kamp med Modern Warfare

Fallhøyden var stor foran tungvektskampen mellom Modern Warfare 2 og Bad Company 2, men nå er kampen avgjort. Og i mine øyne er det ingen tvil: Bad Company 2 er den nye tungvektsmesteren.

Gullstikka 2009: Storeslem for Modern Warfare 2

Enten du koser deg i selskapet med B-kompaniet og deres krumspring, skyter kamerater over nett eller rett og slett bare koseflyr med en Apache, tør jeg nesten garantere at Bad Company 2 vil blåse håret ditt bakover.

Det meste er gjort riktig, og de få feilene som finnes kan knapt kalles mer enn banale irritasjonsmoment.

Virtuell mesteklasse

Dette er virtuell krigføring anno 2010 på sitt aller beste. Men kan det bli bedre? Antageligvis, men noe sier meg at det blir lenge til.

Ergo gjenstår det bare å finne fram kartet, planlegge taktikken og utføre operasjon Sierra-Tango-November-Sierra: Spring Til Nærmeste Spillforhandler.

Les hele anmeldelsen av Battlefield: Bad Company 2 på Spillverket.no

Les også disse sakene på Spillverket.no

KONKURRANSE: Har du en spilldesigner i magen?

Rabalder rundt Call of Duty

- Dead or Alive er ikke porno

 

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en
respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke. Falske profiler vil bli utestengt. Noen av kommentarene vil kunne komme på trykk i papiravisen.

Vennlig hilsen Morten Wang, redaktør i Mediehuset Tønsbergs Blad.

Jobb i Vestfold (99)