GLAD GIVER: Mitt mål er at det skal være nesten like gøy å pakke inn en gave som det er å åpne den, sier Espen Markussen. Nå har nøttlendingen laget bok om gaveinnpakning. Foto: Marit Borgen
Dårlig råd i førjula?
NØTTERØY: Tapetrester, fargerike kunstplakater og gamle kart kan få nytt liv som innpakningspapir. Espen Markussen har laget bok med lekre pakketips.
Knallfargede knapper, en tørket blomst, eller skjellene du plukket i fjæra i sommer kan bli den lekreste pakkepynt.
Hundens gamle halsbånd eller et avlagt silkeskjerf duger som bånd. Og tapetresten eller et utlest ukeblad kan få nytt liv som innpakningspapir for gaver.
Jeg er veldig glad i farger. Og jeg har alltid likt å gi bort gaver. Når man først skal gi bort en gave kan den jo se fin ut, synes Espen Markussen, som er aktuell med hobbybok om gaveinnpakning på Cappelen.
Markussen vokste opp på Tømmerholt, og er nå tilbake på Nøtterøy etter noen år i Bergen. Han er grafisk designer, har vært medeier i en stor kunst- og hobbybutikk, og har tidligere laget en bok om selvlagede kort.
(Arkivartikkel fra 25.11.2008)











