HÅPER: Henrik Holta-Lysell håper på noe stort ved UK festival awards. Foto: Anne Charlotte Schjøll
Festivalen nominert til prestisjepris
TØNSBERG: Slottsfjellfestivalen ønsker seg en skikkelig stemmekampanje etter å ha blitt nominert til pris i England.
Slottsfjellfestivalen er også i år nominert i kategorien beste utenlandske festival, under arrangementet «UK festival awards».
I fjor var det «Snowbombing»-festivalen i Østerrike som gikk av med seieren. I år er Slottsfjell nominert sammen med kanskje så mye som 300 festivaler verden over.
Nesten umulig
– Så det er jo så å si umulig å vinne, sier Henrik Holta-Lysell presseansvarlig ved Slottsfjellfestivalen.
Prisen er en publikumspris som krever at folk bruker nettet for å stemme.
– Man kan jo ha et lite håp om at Slottsfjell klarer å få satt i gang en stemmekampanje, sier Holta-Lysell.
Nominasjonene lanseres lørdag morgen på UK festival awards’ hjemmeside. Samtidig åpnes det for at folk kan stemme, noe du kan gjøre fram til 10. oktober.
SAMLESIDE: Les alt om Slottsfjell her
Stort
– Det er jo ikke lett å slå festivaler som Roskilde og Coachella, fortsetter Holta-Lysell og legger til: – Det ville selvfølgelig vært stort å få lov til å dra over og hente denne prisen.
Prisvinneren annonseres 15. november.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en












