Fullt trøkk: Dansebandet Jiws bruker ikke lang tid på å få folk ut på dansegulvet. Foto: Kirvil Håberg Allum

Jiws ga jernet

TØNSBERG: Dansebandet Jiws bruker ikke mange taktene på å få lokket parene utpå gulvet. Lørdag var det dansekveld på Flykafeen.

Annonse
Annonse

Jiws er CD-aktuelle for tida, og spilte både gammelt og nytt materiale på Flykafeen lørdag. Mange danseglade hadde funnet veien opp, og det tok ikke mange smellene før dansegulvet var fullt.

Bandet ventet 13 år med ny CD-utgivelse. Skiva inneholder ni nye låter som sikkert går hjem hos et trofast publikum.

Vokalist og bandleder Ann Pinås kreftsykdom har preget Jiws de senere årene. Men Pinås har en ukuelig vilje. Kreftsykdommen er på retrett, men den kostet ham den ene foten.

Lørdagens konsert bar preg av alt annet enn sykdom og vanskeligheter. Jiws ga publikum full valuta for inngangspengene og vel så det.


(Arkivartikkel fra 28.04.2008)
 

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en
respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke. Falske profiler vil bli utestengt. Noen av kommentarene vil kunne komme på trykk i papiravisen.

Vennlig hilsen Morten Wang, redaktør i Mediehuset Tønsbergs Blad.

Jobb i Vestfold (99)