Tønsbergs BladPlateanmeldelser
Motörhead
Kjøp bilde
Utallige er de heavybanda som de siste 35 årene har kommet og gått. Men som selve fjellet har Motörhead bestått. 62 år gammel virker nemlig ikke kong Lemmy interessert i å ta det spesielt rolig i svingene. Og glade er nok fansen for det.
Motörheads 24 album byr selvsagt ikke på særlig med overraskelser. Men det er da heller ikke overraskelser og eksperimentering man oppsøker Motörhead-plater for.
Er det noen som kunne ha blitt virkelig rik på å flaske rockens uridé for så å selge dette, måtte det ha vært nettopp Lemmy. Som atskillig andre album fra denne kanten, bugner også "Motörizer" over med hard, tung, hårete og kjapp rock 'n' roll. Rett fram som en trøkk 16 midt i fjeset. Kompromissløst og aggressivt i tonen. Flerrede gitarriff en masse. Manisk tromming. Og med plekter-bassing som bare en mann på hele planeten får til. En mann som også fremdeles har røsten fra "kjelleretasjen" vel intakt. "Er're for høyt, er'u for gammal", er det blitt sagt. Lemmy blir nok aldri "for gammal", nei. Så herlig!
Publisert torsdag 14. januar 2010 kl. 20:58.
TV Guiden
Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.
Bildegalleri
Bildegalleri fra kulturbegivenheter.
Kulturkalender
Se hva som skjer i Vestfold.
tbtv
Klikk deg inn på vår nett-tv portal.
| Uke | Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 10 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 11 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 12 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 13 | 29 | 30 | 31 | ||||
| 14 |
| 07.03 - 28.03 | Utstilling på Galleri Fryd, Eidsfoss | |
| 10.03 - 14.03 | Kunstmarked har åpent galleri i helgen! | |
| 12.03 - 13.03 | Kick-off - Blåhvalane | |
| 27.02 - 05.04 | Utstilling maleri og fotografi | |
| lørdag | 13.03 | Italo Moro «Stålsatt» utstilling |
Musikkpolitisk ukorrekt
Zeromancer:
«The Death Of Romance»
Trisol
Anmeldt av:
Hans Christian Moen
For folk flest
"En helt vanlig dag på jobben"
Norsk drama/komedie med Jan Gunnar Røise, Jon Øigarden, Jeppe Beck Laursen og Ingar Helge Gimle. 1 t. 26 min.
Regi: Terje Rangnes
Anmeldt av Ellen Andrea Thorbjørnsen Bækholt
Bohusläns nattsider
Camilla Läckberg: «Fyrvokteren» Gyldendal 2010. 430 sider Anmeldt av: Finn Stenstad
Sundførs vakre mørke
Oslo (NTB–Gitte Johannessen): – Det mørke kan være vakkert, sier Susanne Sundfør.
Nesbø intervjuet i The New York Times
New York (NTB): Den norske forfatteren Jo Nesbø er blitt intervjuet i The New York Times i forbindelse med at hans Harry Hole-roman «Marekors» er blitt gitt ut i USA under tittelen «The Devil’s Star».
Hellbillies friskmeldt og albumklare
Oslo (NTB): Første smakebit på Hellbillies’ nye album, som slippes 7. juni, er singelen «Leite etter lykka».
| 3sat: | 19:50 | bookmark |
|---|---|---|
| Deutsche Welle: | 20:30 | Kultur.21 - Das Kulturmagazin |
| TV5 Frankrike: | 21:00 | Sentiments provisoires |
| Deutsche Welle: | 23:30 | Arts.21 - The Cultural Magazine |
Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:00 og kl. 13:15