DÅRLIG VANNKVALITET: Vannet på Rakkevik er så dårlig at det ikke anbefales å bade der. Bildet er tatt tidligere i en annen sammenheng.
Advarer mot bading på Smørberg og Rakkevik
TØNSBERG: Badevannet ved to av strendene som er undersøkt er av så dårlig kvalitet at folk frarådes å bade der.
Badevannsprøvene som ble tatt 6. og 7. august av Miljørettet helsevern i Vestfold, viser at vannkvaliteten ved flere strender i distriktet har høy bakterieflora.
På fleste badestrendene går det fint an å bade, men det anbefales ikke å ta seg en dukkert der vannkvaliteten er svært dårlig.
Aller verst er det med vannkvaliteten på Rakkevik og Smørberg. Miljørettet Helsevern i Vestfold frarådet bading ved disse strendene.
LES OGSÅ: – Heretter skal vi dusje litt ekstra grundig etter dukkerten
Vannkvaliteten ved badestedene Brunstad, Melsomvik og Storevar i Stokke kommune er av mindre god kvalitet.
Stålerødvannet i Andebu og badevannet ved Munkholmen i Nøtterøy holder også mindre god kvalitet.
LES OGSÅ: Godværet er på vei
Miljørettet Helsevern i Vestfold vil ta nye vannprøver av vannet på Smørberg og Rakkevik og følger dermed godt med slik at vannet kan bli friskmeldt igjen.
Vannkvaliteten ved de øvrige badestedene i Tønsberg, Nøtterøy, Andebu, Stokke, Hof og Tjøme er av god kvalitet. Så hvis været holder er det bare å legge på svøm.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en













