Disse søker politimesterstillingen
TØNSBERG: Ni personer har søkt på stillingen som politimester i Vestfold politidistrikt. Flere av dem er lokale.
SØKER: Konstituert politimester i Vestfold, Steinar Kaasa (53) fra Nøtterøy er blant søkerne.
SØKER: Avdelingsleder i DSB Hans Kristian Madsen (55) fra Nøtterøy vil bli politimester.
SØKER: Lagdommer Rune Bård Hansen (54) fra Tønsberg vil bli politimester.
SØKER: Politiinspektør i Horten og tidligere stasjonssjef i Tønsberg, Øystein Holt (53) fra Horten søker politimesterstillingen.
En av disse vil trolig overta etter tidligere politimester Marie Benedicte Bjørnland (47).
Nesten halvparten av de ni søkerne er lokale. Det er konstituert politimester Steinar Kaasa fra Nøtterøy, politiinspektør Øystein Holt fra Horten, lagdommer Rune Bård Hansen fra Tønsberg og avdelingsleder i Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap (DSB) Hans Kristian Madsen fra Nøtterøy. Her er den fullstendige søkerlisten.
1 Parnemann, Ole Petter (58), politimester/politiinspektør, Bekkestua.
2 Brekke, Johan (53), politimester, Florø.
3 Madsen, Hans Kristian (55), avdelingsleder, Skallestad.
4 Lauglo, Stein Erik (51), sjef, Oslo.
5 Hansen, Rune Bård (54), lagdommer, Tønsberg.
6 Karstensen Bjørlo, Nina (51), kriminalsjef/politiinspektør, Svelvik.
7 Holt, Øystein (53), politiinspektør, Horten.
8 Aas, Øyvind (50), politistasjonssjef, Drammen.
9 Kaasa, Steinar (53), kst. politimester. Duken.
Kun én av ni søkere er kvinne. Ellers består listen av menn i 50-årene. I 2010 søkte Hans Kristian Madsen stillingen som UP-sjef. Også den gangen satt han i stillingen som avdelingsleder i DSB.
Tidligere politimester Bjørnland sluttet i Vestfold politidistrikt da hun fikk jobben som sjef for Politiets sikkerhetstjeneste (PST) i juni i år.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en







