Enklere å varsle

TØNSBERG: Det skal blir enklere å varsle om kritikkverdige forhold i kommuneforvaltningen i Tønsberg.

Annonse
Annonse

Det vedtok bystyret i mars i år. Nå har administrasjonsutvalget brakt saken et skritt videre og behandlet forslag til rutiner for varsling. Det skal nedsettes et varslingsutvalg med representanter for arbeidstakerorganisasjonene, helse, miljø og sikkerhet (HMS) og administrasjonen. Målet med den nye ordningen er å legge til rette for at ansatte i kommunen kan ta opp kritikkverdige forhold og drøfte dem åpent.

Grunnlaget for ordningen er blant annet at ansatte har rett til å varsle både anonymt og ved fullt navn. Den som varsler skal vernes mot gjengjeldelse. Det er laget en varslingsplakat til bruk for ansatte i kommunen.


(Arkivartikkel fra 25.08.2007)
 

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en
respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke. Falske profiler vil bli utestengt. Noen av kommentarene vil kunne komme på trykk i papiravisen.

Vennlig hilsen Morten Wang, redaktør i Mediehuset Tønsbergs Blad.

Jobb i Vestfold (107)