RØYK TIL TUSEN:

RØYK TIL TUSEN: Her er beslaget tollerne gjorde. (Foto:Tollvesenet)

Gjemte 96.000 sigaretter i møbler

HORTEN: En litauer ble tatt med bilen full av sigaretter. Nå risikerer han fengsel.

KONTROLL:

KONTROLL: Audun Rønningen i Tollregion Sør sier hans kolleger kom over smugleren i en rutinekontroll. (Foto: Per Gilding)

– Sigarettene var blant annet gjemt i diverse møbler han hadde bak i bilen. Han kjørte en kassebil, forteller kontorsjef Audun Rønningen i Tollregion Sør til tb.no.

Facebook-knapp kommer her

LES OGSÅ: Hadde 150 «egg» med hasj i magen

Avgiftsunndragelse

Mannen i 60-årene fremstilles for varetektsfengsling i dag, onsdag. Han hadde 96.280 sigaretter i bilen.

– Han har unndratt avgift for 290.000 kroner, opplyser politiadvokat Torje Arneson.

I tillegg til røyk hadde mannen noen liter øl og sprit i bilen. Han erkjenner ikke forholdet, opplyser politiet.

LES OGSÅ: Samboerpar tatt med narko i kroppen

LES OGSÅ: Se hva som var gjemt bak vedstabelen

Tatt under en rutinekontroll

Det var tollere som kom over den litauiskregistrerte bilen ved Bakkenteigen i Horten.

– Det var under en rutinekontroll at våre menn kom over smugleren. Han hadde vært i Sverige og kom til Horten med ferja fra Moss, sier Rønningen.

Beslaget ble gjort mandag kveld.

FLERE AKTUELLE SAKER:

Mange mistet lappen på E18

Onanerte på ferja og kjørte i narkorus mens han så på porno

Mann funnet død – kommunal bolig evakuert

 

Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en
respektfull og saklig tone. Trakassering, hatske utfall og trusler aksepterer vi ikke. Falske profiler vil bli utestengt. Noen av kommentarene vil kunne komme på trykk i papiravisen.

Vennlig hilsen Morten Wang, redaktør i Mediehuset Tønsbergs Blad.

Jobb i Vestfold (68)