Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Gleder seg til statsrådsgrilling


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

TØNSBERG: Arman Garagri gleder seg til å grille statsråder på Stortinget i morgen. Han skal ha svar på hvorfor fengselsstraffen er så lav for voldtektsforbrytere.

– Jeg har skikkelig sommerfugler i magen, men først og fremst er jeg meg stolt av meg selv nå, sier 11-åringen fra Holmestrand. Vi møter den åpenhjertige og samfunnsengasjerte gutten på Jareteigen Montessori skole. Nyheten om at Arman trakk det lengste strået og får delta i Barnas Spørretime på Stortinget har spredd seg i skolegården.

SE OGSÅ: Slik skal han grille statsrådene.


I samarbeid med Barnerettsgruppa på Stortinget og Redd Barna har Tønsbergs Blad invitert barn og unge mellom 11 og 18 år til å sende inn spørsmål om vold og overgrep mot barn. Arman sendte inn hele fem innlegg på Tønsbergs Blads nettsider.

Dette er to av dem:

■ «Hva skjer etter fengsels straffen?
Jeg synes at det er veldig dumt gjort egentlig med at man får lav fengselsstraff for å ha "voldtatt" en annen person. Tenkt deg at etter fengsels straffen kanskje han gjør det igjen, eller kanskje gjernings mannen dreper offeret etter straffen.»

■ «Støtt og stol på offeret
Jeg synes at dere burde støtte mer på offeret som har opplevd situasjonen, for det er de som har det mest vondt. Støtt dem! Jeg syns også at dere burde gi mer penger til f.eks. Blå Kors og Incestsenteret, som hjelper barn som opplever vold hjemme. Hvis vi sier at det er sånn ca. 2 av 10 barn som har det vondt hjemme, hvis vi gir mer penger kan det bli færre og færre barn som opplever vold hjemme.»

Arman forventer at statsrådene, blant andre Knut Storberget og Anniken Huitfeldt, hører etter, og hører nøye etter torsdag.
– Jeg gir meg i hvert fall ikke. Jeg strekker meg langt for rettferdighet, varsler 11-åringen.


(Arkivartikkel fra 19.11.2008)

Publisert torsdag 14. januar 2010 kl. 20:33.

Arman Gargari krever svar på hvorfor fengselsstraffen for voldtektsforbrytere er så lav. Foto: Tom E

Arman Gargari krever svar på hvorfor fengselsstraffen for voldtektsforbrytere er så lav. Foto: Tom Erik Rønningen
Bestill bildet Kjøp bilde

Annonse

Kommentarer

SKRIV EN KOMMENTAR!

Registrert eller anonymt?
ANONYMT: Du er fortsatt velkommen til å kommentere anonymt ved å skrive inn de fire tegnene i koden under. Da vil kommentaren din bli lest/godkjent av redaksjonen før publisering.
REGISTRERT: Hvis du registrerer deg med mobilnummer og logger inn, slipper du å skrive kode og kommentaren din blir publisert umiddelbart.

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Her skal bilen «kverkes»

Se flere videoer

Søk i skattelistene
for 2008

Annonse