– GREIT FOR MEG: At styret og andre kjøper borettslagsleiligheter, legger jeg meg ikke opp i, skriver BBL-sjef Arne Hegg. Foto: Kirvil Håberg Allum

– Salg ikke gått gjennom meg

TØNSBERG: Administrerende direktør Arne Hegg ønsker å få alle spørsmål på e-post, og svarer dette på spørsmål om han visste på forhånd at flere med tilknytning til ham selv og BBL-styret ville kjøpe de rimelige leilighetene i St. Olavs borettslag:

Annonse
Annonse

– Salg ikke gått gjennom meg. Er blitt oppdatert via salgsapparat og prosjektavdeling jevnlig – alltid interessant å følge opp salg av nye prosjekter. Meget viktig for vår økonomi. Det var en søker i familien (Jan Cato Andreassen) før forkjøpsretten gikk ut. Jeg så ingen problemer med det.

– Hvordan vurderer du at flere med nær tilknytning til deg og styret har kjøpt?
– Ethvert medlem har anledning til å benytte seg av sitt medlemskap. I første omgang selges det etter ansiennitetsprinsippet, etter en viss annonsert frist blir det åpent for alle å kjøpe så lenge de er medlemmer. Ingen som har kjøpt i St. Olav har fått fordi de kjente meg eller styret, slik fungerer det ikke. At styret og andre kjøper borettslagsleiligheter, legger jeg meg ikke opp i så lenge reglene for forkjøpsrett, lov om borettslag og lov boligbyggelag blir fulgt.