IKKE HVERDAGSKOST: Sean Rossiter har høye ambisjoner: Hederlig omtale i den prestisjefylte Michelin-guiden innen ett år. Foto: Marit Borgen
Vil skaffe Himmel & Hav Michelin-stjerne
TØNSBERG: Den nye kjøkkensjefen på Himmel & Hav er sulten på stjerne i Michelin-guiden.
FISK OG SKALLDYR: Himmel og Hav rendyrkes som en fisk- og skalldyrrestaurant. Foto: Eric Johannessen
– Jeg har store forventninger om hvor vi er om ett år. Jeg håper vi kan få til noe stort på Himmel & Hav, og at vi er anerkjent av Michelin-guiden innen ett år, sier Sean Rossiter.
Han har jobbet på flere restauranter som har blitt hedret med stjerne i Michelin-guiden både i Frankrike, England og USA.
Rossiter har gått i lære hos Eric Thiez og har hatt en tre måneder lang praksis med den anerkjente kokken Marco Pierre White, som blant annet tok over TV-programmet Hell’s Kitchen etter Gordon Ramsey.
Signaturrett hummer
Rossiter har vunnet flere priser for sitt kokkearbeid og ble hentet til Norge og Kongsvinger av kjendiskokk Charlotte Mohn for to år siden.
Men et ønske om byliv førte han til Tønsberg og Himmel & Hav.
– Tønsberg er på vei oppover i matbransjen, og kan blir mye større. Jeg håper vi kan få til samme nivå som i Oslo, forteller kokken.
En drøm
Eier Per Gulbrandsen er litt mer tilbakeholden med ambisjonene til restauranten.
– Rossiter har helt frie tøyler, men vi har ikke lagt opp til noen gourmetrestaurant, forteller Gulbrandsen.
Rett før jul overtok Zirek Suleyman som daglig leder og med kokken på plass håper de på en kvalitetsheving. Himmel & Hav blir nå en fiske- og skalldyrrestaurant.
– Det har alltid vært en drøm for meg å åpne fisk- og skalldyrrestaurant. Gjestene på brygga forventer at det er en ekte fiskerestaurant på brygga, forteller daglig leder Zirek Suleyman.
Her kan du fritt komme med dine synspunkter, men det må skje under fullt navn. Da blir det mer interessant for andre som følger debatten eller deltar i den. Vi krever også en















