KLAR SEIER: Vegard Robinson Bugge fører an i tetgruppen i Spinn Cup i Ramnes i går. Han vant en klar spurtseier i menn senior.Foto: Even Grinvoll
Bugge tilbake
RAMNES: Etter en periode med skader og sykdom fikk Vegard Robinson Bugge en opptur i et 55 kilometer langt landeveisrittet med fellesstart i går.
Rittet som var det tredje i årets Spinn Cup ble avviklet i en 11 kilometer lang løype som ble kjørt fem gangen i Ramnes.
Klinte til
Etter at Adrian Gjølberg hadde vært i utbrudd etter en runde og ble innkjørt, klinte Vegard Robinson Bugge til, og kom løs fra feltet med tre andre.
Firkløveret holdt unna og i spurtoppgjøret vant Robinson Bugge foran Elias Angel Spikseth fra Grenland.
Fra velt og betennelse
Han vant en av etappene i sesongens første norgescup, men veltet i den samme norgescupen.
Siden jeg pådro meg en betennelse i såret etter velten, har jeg slitt en del i det siste og gått på penselen i to uker, sier Vegard Robinson Bugge.
Det er først de siste dagene han har følt han er tilbake for fullt.
Føler det har gått bra de siste dagene, og nå synes jeg det begynner å fungere som det skal, sier han.
Han dropper Ringerike Grand Prix på grunn av eksamen, men deltar i Eidsvold Grand Prix til helgen.
Senere blir det Rogaland Grand Prix, og mot slutten av juni er det NM i Tønsberg-distriktet som står for tur. NM-dager jeg ser fram til.
Er det fellesstarten i U23-klassen som blir viktigst?
Fellesstarten i Stokke har førsteprioritet. Det vil vært moro om en fra laget klarer å vinne. Og utover fellesstarten skal vi kjøre lagtempo i Andebu, som også er en viktig NM-øvelse, sier Bugge.
Adrian Gjølberg endte på sjetteplass etter at han tapte for Atle Pedersen i kampen om femteplassen, mens Asbjørn Kristiansen kom på sjuendeplass.
Jeg var i et utbrudd med en til, men ble innkjørt, og da Vegard kom løs klarte jeg ikke å være med, sier Adrian Gjølberg.
Sterkt av Horten og Re
I de yngre klassene gjorde både Horten og Re det bra. Hortens Karen Marie Robinson Bugge vant K15-16, Petter Smith og Volrat Robinson Bugge sørget for dobbeltseier til Horten i M13-14.
Johan Bakken og Ole H. Apnes, begge fra Re, fikk hver sin tredjeplass i henholdsvis M15-16 og M13-14.
(Arkivartikkel fra 21.05.2008)

























