Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Nede for telling

ARBEIDSLØS:   Det var et slag, sier Geir Inge Jørgensen. I helgen fikk bokseproffen fra Tønsberg bes

ARBEIDSLØS: Det var et slag, sier Geir Inge Jørgensen. I helgen fikk bokseproffen fra Tønsberg beskjed om at kontrakten hans med bokseselskapet MSE opphører. Foto: Anne Charlotte Schjøll
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

IKKE ENIG: Steffen Tangstad mener at bokseselskapet MSE tjente penger. Likevel valgte MTGs tyske top

IKKE ENIG: Steffen Tangstad mener at bokseselskapet MSE tjente penger. Likevel valgte MTGs tyske toppsjef å legge ned selskapet. Arkivfoto
Bestill bildet Kjøp bilde

TØNSBERG: Steffen Tangstad og Geir Inge Jørgensen får sparken etter at Modern Times Group (MTG) legger ned bokseselskapet Modern Sports and Events (MSE). Jørgensen mister trolig sjansen til en tittelkamp i år.

Det er slutt. MTG har rett og slett bestemt seg for å legge ned selskapet. De skal ikke være involvert i boksere lenger, sier Steffen Tangstad til Tønsbergs Blad.
Totalt får 25 personer fyken etter at MTGs tyske toppsjef Hans-Holger Albrecht besluttet å legge ned boksesatsingen. Blant de berørte er Tønsberg-trioen Steffen Tangstad, Ronald Larsen og proffbokseren Geir Inge Jørgensen.

– Feil beslutning

Steffen Tangstad sier at han jobbet i to måneder for å finne en annen løsning. Uten å lykkes. Torsdag fikk han den triste beskjeden. Etter tre år er det kroken på døra. Tangstad avviser at årsaken er for dårlig økonomisk gevinst.
Vi har tjent penger hele veien. Jeg synes dette er en feil businessbeslutning fra MTGs side, sier Tangstad.
At han selv må slutte bryr han seg lite om. Nå er han mest bekymret for hva som vil skje med bokserne.
De har jo ikke noe annet å falle tilbake på. Spesielt fortærende er det at flere av dem sto foran store kamper. De var i ferd med å bygge opp karrieren, sier Tangstad.
Hva kan du gjøre for bokserne dine?
Foreløpig kan jeg ikke gjøre noen ting. Det er ingen som står klar til å overta bokserne.

Mister tittelkamp?

Geir Inge Jørgensen er blant bokserne som nå plutselig står alene. Tønsberg-gutten har vunnet alle sine 19 proffkamper – og var innstilt på en tittelkamp i høst.
Nå må jeg nok se langt etter det, sier Jørgensen til Tønsbergs Blad.
Nyheten om at MSE legges ned kom som en overraskelse på 25-åringen.
Jeg visste ikke noe om dette før beskjeden kom. Det var et slag, sier Jørgensen.

– Ikke Palle

Fremover vil han holde formen ved like i Tønsberg – og håper at et annet bokseselskap fatter interesse for ham.
Mogens Palle er jeg ikke interessert i å bokse for. Da heller en tysk promotor. Jeg har blant annet god kontakt med tyske Universum via Steffen, sier Jørgensen.
Ett er i hvert fall sikker: Geir Ingen Jørgensen legger ikke hanskene på hylla med det første.
Jeg kommer til å fortsette med proffboksingen. Plutselig kan de dukke opp et tilbud, sier Geir Inge Jørgensen optimistisk.


(Arkivartikkel fra 21.06.2004)

Publisert torsdag 14. januar 2010 kl. 02:29.

Annonse

Kommentarer

SKRIV EN KOMMENTAR!

Registrert eller anonymt?
ANONYMT: Du er fortsatt velkommen til å kommentere anonymt ved å skrive inn de fire tegnene i koden under. Da vil kommentaren din bli lest/godkjent av redaksjonen før publisering.
REGISTRERT: Hvis du registrerer deg med mobilnummer og logger inn, slipper du å skrive kode og kommentaren din blir publisert umiddelbart.

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Fotball

Eik mot Flint Følg våre tippekonkurranser fra uke til uke

Gå hit for eliteserien, hit for 2. div og hit for 3. div.

Fair Play ligaen avd 3

 NavnMålPoeng
1Randaberg37-2443
2FK Tønsberg 51-2934
3Flekkerøy39-2631
4Vindbjart36-3031
5Odd Grenland 228-2629
6Ørn-Horten32-3726
7Ålgård34-2624
8Vidar34-3124
9Vard Haugesund32-2621
10Pors Grenland 23-3121
11Start 231-3720
12Fram Larvik27-4016
13Stavanger 26-4715
14Kopervik20-4014

+ Flere tabeller

3. div Menn Konica Minolta Ligaen

 NavnMålPoeng
1Eik-Tønsberg49-1534
2Sandefjord Fotball 265-2633
3Larvik Turn52-2330
4Flint51-2830
5Tønsberg FK25-2326
6FK Tønsberg 232-2920
7Runar24-2119
8Husøy & Foynland38-4018
9Fram Larvik 226-4716
10Falk21-639
11Nøtterøy10-781
12Sandar0-00

+ Flere tabeller

Siste fra FK Tønsberg-debatt

Bildeserier

tufte29 Tufte ble tuktet

(29 bilder)

Her skal bilen «kverkes»

Se flere videoer

Annonse